Canlı Ders

Engellinin Hakları

SGK Sınav

SGK Becayiş

SGK Ailesi

İşte Çalışmalar

İstanbul Üniversitesi en az 60 KPSS puan personel alım ilanı! Başvuru detayları neler?

0 Comments

İstanbul Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Sözleşmeli Personel alımı yapacağını açıkladı. En az 60 KPSS puan şartı aranan adaylara başvuru sürecine ilişkin şartlar, tarih, gerekli belgeler ve kadrolar detayları ile tüm adaylara duyuruldu. İşte İÜ personel alımı resmi ilan metni…

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 29 Kasım 2021 tarihi itibari ile başlayıp 13 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresinden çevrimiçi olarak başvurularını kolaylıkla tamamlayabilecek. Posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

BAŞVURU EKRANI

1- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.

4- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 inci maddesinin (b) bendi kapsamında başvuracak adayların (Büro Personeli, Tekniker, Mühendis kadrolarına başvuracak adaylar) 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup ilanda belirtilen lisans kadroları için 2020 KPSS-P3, önlisans kadroları için 2020 KPSS- P93 puan türü esas alınacaktır.

5- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 inci maddesinin (c) bendi kapsamında başvuracak adayların (Sınav Hizmetleri Uzmanı, Çözümleyici, Sistem Programcısı unvanlarına başvuracak adaylar) 2020 KPSS-P3 puan sırasına konulmak kaydıyla ilan edilen her bir unvan için 10 (on) katı adayın yazılı ve sözlü/uygulamalı sınav başarı sıralaması esas alınacaktır.

6- 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar

RESMİ İLAN METNİ

 Haber7 https://www.haber7.com/memur/haber/3167224-istanbul-universitesi-en-az-60-kpss-puan-personel-alim-ilani-basvuru-detaylari-neler

No Comments

Leave a Reply