Canlı Ders

Engellinin Hakları

SGK Sınav

SGK Becayiş

SGK Ailesi

İşte Çalışmalar

VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

0 Comments

Aralık vadeli endeks kontratı, açılışta en yüksek 2.699,00 puanı görmesinin ardından, saat 09.35 itibarıyla önceki normal seans kapanışının yüzde 2,3 üzerinde 2.655,00 seviyesinden işlem görüyor.

Dün alış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışın yüzde 6,5 üzerinde 2.596,00 puandan tamamladı. Endeks kontratı akşam seansında da yükselişini sürdürerek 2.621,25 puana çıktı.

Analistler, artan enflasyonist baskılar ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Omicron varyantına ilişkin endişelerle merkez bankalarının para politikalarında ayrışmasının ardından küresel piyasalarda karışık bir seyir izlendiğini, yurt içi piyasaların ise pozitif ayrıştığını bildirdi.

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Almanya’da Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Avro Bölgesi’nde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan endeks kontratında 2.700 puanın direnç, 2.530 seviyesinin destek konumunda olduğunu ifade etti.

KAYNAK: AA

 Haber7 https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3173536-viopta-endeks-kontrati-gune-yukselisle-basladi

No Comments

Leave a Reply