Canlı Ders

Engellinin Hakları

SGK Sınav

SGK Becayiş

SGK Ailesi

İşte Çalışmalar

ASELSAN Genel Müdürü Görgün: Katar iddiası gerçeği yansıtmıyor

0 Comments

Türk savunma sanayinin en önemli yapı taşı ASELSAN’ın, Türk Marka ve Patent Kurumu’na başvurarak, “ASELSAN QATAR” markasını tescil ettirdiği öğrenildi. Markanın tescili, Türk Marka ve Patent Kurumu’nun resmi Marka İlan Bülteni’nde yayınlanarak duyuruldu. Bu duyurunun ardından ‘ASELSAN Katarlı oldu’ iddiası bir anda ortaya atıldı.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof.Dr. Haluk Görgün, sosyal medya hesabından iddialara cevap vererek” Türk milletinin göz bebeği ASELSAN, küresel bir Türk şirketi olarak, 12 farklı ülkede aktif faaliyet göstermekte, 73 ülkeye ihracat yapmaktadır” dedi.

RUTİN BİR UYGULAMA

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün yapmış olduğu açıklamanın devamı;

Global pazarlarda faaliyet yürüten şirketimiz, yurt dışında da açtığı ofislere verdiği ismini ve markasını tescil faaliyetleri ile korumakta ve bunu rutin bir uygulama olarak gerçekleştirmektedir.

MİLLETİMİZE HAKSIZLIKTIR

Sözü geçen ASELSAN QSTP-B adlı Katar’daki şubemiz %100 ASELSAN’a ait olup 19 Ocak 2021 tarihinde KAP’ta ilan edilmiştir.

Millî değerlerimizi yıpratmak yanlıştır, milletimize haksızlıktır. ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak  göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki süreçlerimiz başlatılmıştır.

DAHA ÖNCE DE PAKİSTAN VE UKRAYNA İÇİN BAŞVURUDA BULUNULDU

ASELSAN’ın daha önce de Pakistan ve Ukrayna için marka tescili için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

 Haber7 https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3173976-aselsan-genel-muduru-gorgun-katar-iddiasi-gercegi-yansitmiyor

No Comments

Leave a Reply