Canlı Ders

Engellinin Hakları

SGK Sınav

SGK Becayiş

SGK Ailesi

İşte Çalışmalar

İTO Başkanı Avdagiç’ten kritik indirim açıklaması: Bana mesajlar gelmeye başladı

0 Comments

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) iş insanlarını bilgilendirme, geleceğe hazırlama ve iş hayatına katkı sağlama amacıyla düzenlediği Vizyoner zirvesinin dördüncüsü “Fark Et” temasıyla Haliç Kongre Merkezi’nde başladı.

Zirvede Haber7’nin sorularını yanıtlayan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeni ekonomi modeli ve Kur Korumalı TL Mevduat hesabı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“TÜRK İŞ DÜNYASI ARTIK ÖNÜNÜ DAHA NET GÖRÜYOR”

Avdagiç, “Bunu büyük bir resim olarak görmek lazım, Öncelikle bunu bir ekonomik durumun normalizasyonu olarak görüyoruz. Son 60 gün yaşananlar çok olağan şeyler değildi. Türkiye’nin makro ekonomik göstergelerinin tamamı, geçmiş bir çok seneye göre daha iyi konumda. Cari açık seviyemiz, ihracattaki artış oranımız diğer makro ekonomik göstergeler çok olumluyken böyle bir sürecin yaşanması çok akla mantığa aykırı bir durumdu. Şuanda bu konunun tekrar normale dönmesi için çok hızlı ve etkin bir paket açıklandı. Hemen de olumlu neticelerini gördük, Döviz fiyatları makul bir noktada kendini konumlandırıyor. Buna bağlı olarak tüm dengeler, fiyatlamalar oluşacak. Bizim en önemli konumuzda öngörülebilirlik. Bu konuda da bir berraklaşma oldu ve risk faktörleri ortadan kalktı. Buna bağlı olarak da Türkiye yeni kurguların, yeni fiyatların ve maliyetlerin oluşması noktasında Türk iş dünyası artık daha net önünü gören bir döneme giriyor. O anlamda bu dönemden ümitliyiz ve umutluyuz.” dedi.

“İNDİRİMLER BİR HAFTA 10 GÜN SONRA KENDİNİ GÖSTERİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla beraber fiyatlarda düşüş o akşam itibarıyla başladığını söyleyen Avdagiç “EPDK, akaryakıt fiyatlarında artışı durdurdu. Önümüzdeki günlerde mutlaka aşağı doğru iniş olacak. Bugün itibarıyla otomobil firmaları fiyatları aşağı doğru çektiler. Bakliyatçılardan, mobilya firmalarından bana mesajlar geliyor. İndirimler hızlı ve etkili bir şekilde gündeme gelecek. Önümüzdeki bir hafta 10 gün içinde çok daha etkilerini göreceğiz. “dedi.

KAYNAK: HABER7

 Haber7 https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3175246-ito-baskani-avdagicten-kritik-indirim-aciklamasi-bana-mesajlar-gelmeye-basladi

No Comments

Leave a Reply