Canlı Ders

Engellinin Hakları

SGK Sınav

SGK Becayiş

SGK Ailesi

İşte Çalışmalar

Fatih Belediyesi “Evdeyken Neyi Özledim” Resim Yarışmasının Sonuçları Açıklandı

0 Comments

Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri tarafından düzenlenen, bir seneyi aşkın süredir devam eden salgın döneminde tüm hayatlarını eve sığdırmaya çalışan çocuk ve gençlerin, bu döneme dair gözlemlerinin işlendiği “Evdeyken Neyi Özledim” adlı resim yarışması Türkiye’nin çeşitli illerinden 300 kişinin katılımıyla gerçekleşti. İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 kategoride gerçekleşen yarışmada dereceye girenlere toplam 72 bin TL ödül dağıtıldı.

Yarışmanın sonuçlanması ile ilgili görüşlerini aktaran Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan “Çocuk ve Gençlere yönelik düzenlediğimiz bu yarışma; sağlık, aile, okul, sanat, spor olmak üzere tüm sosyal hayatı etkileyen karantina sürecinden izler taşıyor. Sanatın iyileştirici ve birleştirici gücüyle birlikte, çocukların bu süreçte neyi özlediklerini tuvallerinde resmetmelerini, zamanlarını daha verimli geçirebilmelerini ve onları yeteneklerini geliştirmeye teşvik etmeyi amaçladık. Yoğun ilgilerinden dolayı tüm yarışmacılara teşekkür ederim.” diyerek kültür ve sanatın iyileştirici ve birleştirici gücüne dikkat çekti.

MESAFE TANIMAYAN DUYGULAR TUVALE AKTARILDI

Kimi büyüklerine çekinmeden sarılmayı özledi, kimiyse arkadaşlarıyla dışarı çıkıp oynamayı. Tüm çocukların ortak noktası “özlemek” olan yarışmada mesafe tanımayan duygular tuvale aktarıldı. Ortaokul kategorisinde başarı ödülüne layık görülen eser sahibi Zeynep İlay Şahin, “Pandemi sürecinde evdeyken en çok özlediklerimi kalbimde yeşertip büyüttüğüm bir ağaç olarak düşündüm. Çünkü evdeyken en çok doğada olmayı özledim. Doğanın kendisi, kaçırdığımız baharlar geri gelecek. Bu yarışmayla evde geçirdiğim zamanı daha verimli geçirdim.” Dedi.


SARILAMAYACAK KADAR UZAK ÖZLEYEBİLECEK KADAR YAKINIZ

Lise kategorisinde Fatih Belediyesi Özel Ödülüne layık görülen eser sahibi Leyla Aykal, “Sarılamayacak kadar uzak, özleyecek kadar yakınız birbirimize, ama insan en çok hayata sarılmayı özlüyor. Benim hikayem tahassürden ibaret. Duygularımızı resimle aktarmamıza fırsat veren bu yarışmayı düzenleyen Fatih Belediyesi’ne teşekkür ederim” Dedi.

DERECEYE GİREN ESERLER KADIRGA SANAT GALERİLERİ’NDE SERGİLENECEK

Seçici kurulun değerlendirmesiyle sonuçlanan yarışmanın, başarı, mansiyon, Fatih Belediyesi özel ödülü ve sergileme ödülü kazanan tüm eserleri, Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri’nde gerçekleşecek ödül töreni ile sergilenecek. Yarışmanın dereceye giren eserleri www.fatih.bel.tr ve kadirgasanat.com adreslerinden görülebilir.
 

DERECEYE GİREN ESERLER İÇİN DAĞITILAN ÖDÜLLER

İlkokul Kategorisi 

10 adet  Fatih Belediyesi Özel Ödülü : 1000 TL
8 adet Sergileme Ödülü
Ortaokul Kategorisi
3 Başarı Ödülü : 2000 TL
10 Mansiyon Ödülü : 1500 TL
10 Fatih Belediyesi Özel Ödülü 1000 TL
15 Sergileme Ödülü

Lise Kategorisi

3 Başarı Ödülü : 2000 TL
10 Mansiyon Ödülü : 1500 TL
10 Fatih Belediyesi Özel Ödülü 1000 TL
15 Sergileme Ödülü

 Haber7 https://www.haber7.com/kultur/haber/3175546-fatih-belediyesi-evdeyken-neyi-ozledim-resim-yarismasinin-sonuclari-aciklandi

No Comments

Leave a Reply