Canlı Ders

Engellinin Hakları

SGK Sınav

SGK Becayiş

SGK Ailesi

İşte Çalışmalar

Savunma Sanayii Başkanı ismail Demir duyurdu: HİSAR O+ şanlı ordumuza hayırlı olsun

0 Comments

Yaşanan gelişmeyi “Savunma sanayiimiz bir başarıya daha imza attı!” sözleriyle duyuran Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir video paylaşımında ” Milli hava savunma füze sistemimiz #HİSAR O+ envantere giriş öncesi son kabul atışında yüksek irtifadaki yüksek hızlı hedefi imha etti. HİSAR O+ artık bütün unsurlarıyla tam kapasite görevinin başında. Şanlı ordumuza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi ( HİSAR-O+)’nın seri üretimi için Aselsan ve Roketsan ile anlaşma imzalamıştı.

HİSAR O+ HAVA SAVUNMA FÜZE SİSTEMİ

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Projesi olarak, Aselsan-Roketsan iş birliğinde yerli ve milli olarak geliştirildi. Harp başlığı ise TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirip, sunuldu. 360 derece etkinliğe sahip sistem, en az 9 hedefe aynı anda angajman ve ateşleme yapabiliyor. HİSAR O+ Sistemi’nin önleme menzili 25 kilometreyi buluyor. Her türlü hava koşulunda çalışma yeteneğine sahip HİSAR, savaş uçakları, helikopter, havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve silahlı/silahsız insansız hava araçlarına (İHA/SİHA) karşı etkili oluyor. Stratejik ve kritik tesislere sahip Türkiye’de mevcut ihtiyaç ve tehditlere uygun olarak tasarlanan HİSAR, ülke hava savunmasında ciddi bir güç çarpanı olacak. Sistem; Atış Kontrol Merkezi, Füze Fırlatma Sistemi, Orta İrtifa Hava Savunma Radarı, Elektro Optik Sistem ve Kızıl Ötesi Arayıcı Başlıklı Füze unsurlarından oluşuyor. Öte yandan HİSAR hava savunma füze sistemlerinde ilk olarak HİSAR A+ teslim edilmişti. Test atışları süren uzun menzilli hava savunma sistemi SİPER’in ise 2023’te kullanıma hazır hale gelmesi hedefleniyor.

 Haber7 https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3176420-savunma-sanayii-baskani-ismail-demir-duyurdu-hisar-o-sanli-ordumuza-hayirli-olsun

No Comments

Leave a Reply